Domnívali jste se, že práce ve školce je snadná a celý den strávíte hraním si s dětmi? Dovolte nám, abychom vás vyvedli z omylu. Učitelsky v mateřských školách, chůvy v jeslích a další profese, které jsou s péčí o děti spojeny, jsou psychicky i fyzicky náročné. Pokud zvažujete změnu zaměstnání a láká vás páce s dětmi, ověřte si, že jste skvělým kandidátem a nebudete po nástupu do mateřské školy či do jeslí rozčarovaní.
Chce to trpělivost a pevné nervy
Práce s dětmi vyžaduje trpělivost, pevné nervy a odolnost vůči stresu. Pokud je ale přesto vaší vysněnou prací právě práce ve školce, Praha nabízí ty nejlepší možnosti. Jelikož se jedná o hlavní a zároveň největší město v České republice, úměrně s tím stoupá i možnost uplatnění.
Náslechy rozhodnou
Jestliže se dáte na dráhu učitelky, vychovatelky či chůvy, čekají vás náslechy ve školce. A právě ty jsou rozhodující. Na nich zjistíte, zda je opravdu dráha v učitelství a vychovatelství pro vás. V případě, že budete z této zkušenosti nadšení, není nic jednoduššího než začít rozhodit sítě a podat si inzerát s textem: hledám práci ve školce. Pracovních příležitostí ve školství je více než dost.
Chůvy versus učitelky
A protože děti potřebují opravdu spoustu péče, lidé, kteří chtějí ve školkách pracovat, se mohou uplatnit také v roli chův. I přesto, že to pro někoho může znít jako brigáda, je to náročná práce. Chůva ve školce se musí postarat o děti mladší 3 let, perfektně zvládat zdravovědu a být empatická k potřebám dětí. Zatímco učitelky se starají o děti od 3 do 6 let a předávají jím základy, na které naváže vzdělávání na základní škole.
Doufáme, že vás předchozí řádky přesvědčili o tom, že práce s dětmi rozhodně není snadná a vyžaduje trpělivost, pevné nervy, empatii, milý přístup, a hlavně kladný vztah k dětem.